Islandia.... nie całkiem ciche marzenie spragnionych odmienności turystów. Jeszcze 10 lat temu spokojna wyspa i jej wspaniali mieszkańcy nie zważali na turystów pałętających się im pod nogami. Kryzys bankowy zmienił wiele, a przecież wcześniej Islandczycy przeżyli załamanie rynku połowów. Korona islandzka zaczęła spadać niczym urwana z lin winda i dzięki temu Islandia stała się bardziej dostępna dla turystów. Nie spodziewajcie się więc pustkowia i ciszy. Latem 3 filar całej Europy pędzi Irizarami i rozpędza przerażone owce, ale alternatywą jest wycieczka poza sezonem, a to już na prawdę duże wyzwanie i małe szanse na sprzyjającą pogodę. Islandczycy mawiają: "jeśli nie podoba Ci się nasza pogoda....poczekaj 15 min."
   Proponuję Wam zwiedzanie wyspy w małej grupie. Objedziemy Islandię dwoma autami terenowymi, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. Postaramy się docierać do zapierających dech w piersiach miejsc przed, lub po tłumach. Czy znam teren? Nie tak, jak miejscowi i liczna polonia islandzka, ale spędziłem tam jakiś czas i samotnie objechałem Islandię knując, jak utrzymać samotniczy charakter wyprawy.

                                                                                                                               Armand Żukowski vel Armata
DZIEŃ I 

   Lądujemy w Keflaviku, wypożyczamy auta i jedziemy do hotelu, odpocząć po podróży i zebrać siły. Wieczorem spacerek po centrum stolicy.
DZIEŃ II

  Skoro świt (no może trochę przesadziłem) jedziemy obejrzeć wodospad Gullfoss i wodotrysk Geysir. Musicie wiedzieć, że po obejrzeniu potęgi wodospadów Islandii, niewiele wodogrzmotów na świecie będzie na Was robić wrażenie. Po południu ruszamy do Akureyri, drugiej metropolii wyspy (15 tyś. mieszkańców). Do przejechania mamy ponad 400 km.
DZIEŃ III

  Bardzo wcześnie (przyzwyczajcie się do tego) ruszamy w drogę do Husavik, gdzie bedziemy za ok. godzinę i chętni popłyną ogladać humbaki (nie ma gwarancji, ale często są). Po południu pojedziemy do Asbyrgi, zobaczyć odcisk stopy Thora i wodospad Gullfoss. Do hotelu w Husavik wracamy lokalną drogą szutrową, otwartą tylko latem, a i tak dość niebezpieczną.
DZIEŃ IV

  Jak myślicie, o której startujemy? No właśnie, skoro świt jedziemy oglądać najsłynniejszy wodospad Islandii - Godafoss, a zaraz po tym przenosimy się w okolice Myvatn. Całe popołudnie spędzimy w mlecznej lagunie, wylegując się w gorących źródłach.
DZIEŃ V i VI

  Śpimy w Reykjahild, więc możemy wstać jeszcze wcześniej,  bo atrakcji czeka moc. W okolicy możemy podziwiać jezioro Myvatn, potem przejść się wierzchołkiem krateru Hverfjall, zobaczyć wciąż dymiący Leirhnjukul i elektrownię geotermalną Stora-Kraftla. Będzie też przerwa na posiłek! Spędzamy tutaj 2 dni, więc możemy powtórzyć kąpiel w gorących źródłach. Wieczorem dnia VI  jedziemy do Egilstadir, lub do Seydisfjordur, skąd odpływają promy do Danii (to gdyby ktoś miał dosyć zwiedzania). Może znajdziemy chwilkę na zbieranie jagód.
DZIEŃ VII

  To już prawie koniec.... zaczynamy się spieszyć! Dlatego tym razem raniutko ruszamy w drogę do Reykyaviku, ale nie wracamy po śladach. Droga wiedzie nas południowo-wschodnim wybrzeżem wyspy. Dotkniemy lodowca Vatnajokull, staniemy na chwilę w Hoefn i Hof, może coś jeszcze? Późno dotrzemy do hotelu w okolicy lotniska i zdamy auta.
DZIEŃ VIII

  Już. Nic więcej nie ma. Pozostaje niedosyt i chęć powrotu, a samolot już czeka.
Informacje
CENA  4.400,- PLN zawiera:
                                                   1. noclegi w hotelu, lub pensjonacie ze śniadaniem
                                                   2. koszt wynajmu  aut (terenowe 4x4)
                                                   4. pełną obsługę Armanda (Sea Whisper)
                                                   5. ubezpieczenie turystyczne

TERMIN 28/07/2018 - 04/08/2018 - możemy negocjować z załogą przesunięcie o tydzień w każdą stronę.

KOSZTY NA MIEJSCU:
                                         1. Paliwo do aut (dzielone na 4 osoby)
                                         2. Bilet na okręt - podziwianie wielorybów
                                         3. Bilety na gorące źródła
                                         4. Jedzenie i napoje
                                         5. Pamiątki
                    UWAGA: możliwe są dodatkowe opłaty, wprowadzone w ostatnim okresie

ILOŚĆ MIEJSC:
- jedziemy dwoma autami terenowymi, czyli cała załoga to 8 osób. O uczestnictwie decyduje 
                                kolejność zgłoszeń.
WPŁATY: rezerwacyjna - 500,- zł
                  Pozostała kwota, wg wysłanych do uczestników umów w 2 ratach:
                  - 45% do końca marca
                  - 45% do końca maja
                 Sposób płatności podyktowany jest słabą podażą usług turystycznych na Islandii (rezerwacje odpowiednich
                 aut i hoteli)

W TEJ CHWILI JEST WOLNYCH MIEJSC:


Pozostałe informacje praktyczne otrzymają uczestnicy. Mapka trasy? Nie, nie, nie..... tylko dla uczestników.
Skipper (kapitan jachtu):
Armand Żukowski vel Armata
- kapitan jachtowy
- kapitan motorowodny
- skipper RYA
- nurek CMAS
- ratownik WOPR
- instruktor sportowy
Przed rejsem
Przed rejsem
Miejsce na film z wycieczki
7
Trans
   Wszystkimi sprawami organizacyjnymi zajmuje się Armand (patrz:kontakt). Uczestnicy będą mieć wykupione bilety lotnicze, na lotnisku będą czekać wynajęte auta, a w każdej miejscowości będą zarezerwowane pokoje ze śniadaniami w hotelach. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma zbiór przydatnych informacji i mapkę trasy. Trasa jest przygotowana dla turysty niezaawansowanego (do wszystkich miejsc dojeżdżamy autami). Posiłki główne jemy w zależności od programu danego dnia (hotel, trasa - restauracje, bary, czasem własne zakupy w markecie).  Ponieważ pogoda na Islandii jest bardzo zmienna, a temperatury latem zbliżone do wiosennych w Polsce, uczestnicy dostaną dokładne informacje o sposobie przygotowania indywidualnego.
ZGŁOSZENIA
Moja Islandia - fotki
HomeMyRejsyGaleriaInfoKontaktBlog

Wycieczka na Islandię