Bywa. Tak samo jak przeziębienie na nartach, "zemsta faraona" w Kairze, czy ciepłe piwo w Sopocie.  Na pewno nie jest to powód do rezygnacji z wakacji marzeń!
Świetnie! Będziesz mieć okazję do poznania nowych ludzi, a to zawsze jest ciekawe, a na rejsie nietrudne.
Bezpieczeństwo przed wszystkim. Jacht morski nie przewraca się przy byle szkwale, a jesli pogoda jest obrzydliwa, to nie pływamy. Poza tym kapitan ma na jachcie mnóstwo własnego sprzętu i zwiądłby ze zgryzoty, gdyby ten sprzęt się zamoczył!
Nauczysz się i to bez stresu, wrzucania do wody, nachalnego namawiania. W wodzie morskiej możesz po prostu leżeć bez żadnego machania, a kapitan jest cierpliwym trenerem pływania.
Załoga zawsze tworzy tzw. "kasę burtową" - składkę na zakup aprowizacji, opłaty portowe, zużyte paliwo, czasem na odprawy celne jeśli płyniemy do innego państwa, często także z tych pieniędzy płacimy podatek turystyczny. Poza tą składką są wydatki na alkohole, bilety wstępu, koszty posiłków w restauracjach, czy zakupy pamiątek. Koszty te są różne i zależą od załogi oraz akwenu. Artykuły spożywcze są zazwyczaj niewiele droższe od kupowanych w Polsce, podobnie jest z ceną paliwa. Każdy postój jachtu w porcie, czy marinie to wydatek ok. 100 Eur/jacht (w tym zazwyczaj dostęp do prądu, wody i toalet.
Jak to na wczasach, dzień zaczynamy śniadaniem, tylko nie w hotelowej restauracji, a zazwyczaj na jachcie. Potem kawka i albo płyniemy do jakiegoś fajnego miejsca, albo zostajemy na miejscu, bo jest przyjemnie. Po wyjściu z portu, czy zatoki żeglujemy, opalamy się, relaksujemy, czytamy.... jak na wczasach. Jeśli zrobi się za gorąco, albo jeśli mamy taki kaprys, robimy przystanek na kąpiel i dalej w drogę. Czasem żeglujemy 2 godz. innym razem 8 godz. Wieczorem szwędamy się po nowych miejscach, zwiedzamy lokalne atrakcje, w tym tawerny. I tak codziennie, aż do zdania jachtu.
HomeRejsyGALERIAInfoKontakt

Choroba morska

Nie umiem pływać...

Jestem singlem.

Wydatki na miejscu

Dzień na jachcie

armand@seawhisper.pl
+48 509 517 078

Żeglarskie rejsy morskie

Rejsy pod żaglami

Armand Żukowski vel Armata
  Dzień Dobry,
Urlop na jachcie żaglowym? Dlaczego nie! Może trochę pobuja, może nieco zmoczy morska bryza, ale wynagrodzą Wam to niezapomniane wrażenia. Czy jest ciasno? No nie, jest przytulnie. Wiatr chłodzi w upalne dni, łódka chroni przed chłodnymi wieczorami. Nie jesteście żeglarzami... ale pilotami także nie, a jednak czasem latacie?
Kilka rejsów żeglarskich rocznie, zawsze w fantastycznych miejscach. Grecja, Azory, Malta, Karaiby czy Kuba, to niektóre z miejsc, gdzie organizujemy wakacje na jachcie.
Zapraszam serdecznie.
Barcewicza 8
05-820 Piastów
Każdy uczestnik rejsu ma swoje miejsce w 2-osobowych kabinach. Każdy ma własną pościel i ręczniki.  Na każdym jachcie są min. 2 toalety z prysznicami, ciepłą wodą i prawie normalnym WC. Na rufie jest prysznic do spłukania słonej wody po morskich kąpielach. W salonie mamy do dyspozycji sprzęt nagłaśniający, czasem TV i  Wi-Fi. Z salonem zazwyczaj połączony jest kambuz - w pełni wyposażona kuchnia (włącznie z min. 3-palnikową kuchenką, piekarnikiem i zlewem). Organizację życia na jachcie omawia pierwszego wieczora Kapitan.
Przed rejsem
Przed rejsem
Skipper (kapitan jachtu):
Armand Żukowski vel Armata
- kapitan jachtowy
- kapitan motorowodny
- skipper RYA
- nurek CMAS
- ratownik WOPR
- instruktor sportowy

Organizacja życia na jachcie

MALTA

AZORY

GRECJA

Rejsy
Czarnogóra

Rejsy
na Karaibach

Rejsy
na Balearach

Wycieczka
na Islandię

Rejs na Kubie

Rejsy na jachtach żaglowych- fakty, mity i obawy

Czy są wywrotki?

Relaks w ciepłym morzu, to jeden z podstawowych punktów programu na naszych rejsach.

Kąpiele morskie

Czy wakacje nad morzem to tylko plażing? Jacht jest domem, który umożliwia nam zabawy w wodzie, zwiedzanie, relaks..... no nie, to zdecydowanie nie jest tylko żeglowanie!
Twoim zadaniem jest świetnie się bawić. Doświadczenie to ma Kapitan. Zaopiekuje się jachtem i załogą, pokaże okolice, tawerny, nauczy żeglować......

Tylko żeglowanie?

Doświadczenie